Agile HR Foundation (19-20 sierpnia 2021) – Rosiek

Zrozum Agile w HR dzięki doświadczeniu. Sprawdź, czy jest dla Ciebie.

To szkolenie, po którym będziesz miał wszystko, by zdecydować czy chcesz iść w Agile. To doświadczenie Agile w praktyce – w realizacji konkretnego projektu, podczas którego wraz z zespołem nauczysz się, czym Agile jest, a czym nie jest. Co więcej, doświadczysz Agile, które daje wartość biznesową szybciej niż myślisz. Aby to wszystko się zadziało, pokażemy Ci, czym jest Agile mindset, wyposażymy w odpowiednie narzędzia i damy adekwatną porcję wiedzy o Agile. Z naszego szkolenia wyjdziesz z planem na kolejne kroki w kierunku Agile. Wyjdziesz z odpowiedzą na pytania, które wstrzymują Cię w daniu szansy Agile w swojej pracy i organizacji.

Dla kogo stworzyliśmy Agile HR Foundation (19-20 sierpnia 2021)?

Agile HR Foundation – szkolenie otwarte opracowaliśmy dla HRBP, HRD, HRM innych osób pracujących w HR, których nie interesują zwykłe szkolenia, a osobiste przeżycia. Dla:
 • zespołów HR, które widzą, że stare metody zarządzania HR nie nadążają za rzeczywistością
 • zarówno tych, którzy sami pełnią rolę w HR, jak i dla tych, którzy pracują w zespołach
 • firm, którym wartości Agile są bliskie i wiedzą, że chcą zmierzać w tym kierunku.
 • HR, który chce być blisko biznesu i klienta, dając efektywniej realną wartość.
 • tych, którzy wierzą, że w HR tkwi siła lidera zmian i kokreatora
 • tych, którzy są bliżej People and Culture niż ZZL

Szkolenie zaczynamy od spotkania 1 na 1

które przeprowadza z Tobą jeden z Agile Coachów ROSIEK Solutions. Te 15 minut to przestrzeń na poznanie się, wysłuchanie Twoich potrzeb oraz rozwianie wątpliwości, jeśli takie się u Ciebie pojawią. Jesteśmy otwarci i bardzo ciekawi, z czym do nas przychodzisz, kim jesteś i co myślisz o Agile. Spotkanie to moment, który pozwala nam na dopasowanie dalszego procesu do Ciebie i Twoich oczekiwań. Pochylimy się z Tobą nad tym, co dla Ciebie ważne.

Agile HR Foundation (19-20 sierpnia 2021) składa się z intensywnych modułów:

1

Wejście w świat pojęć Agile

aby obracać się we wspólnym świecie znaczeń - mówić tym samym językiem i wiedzieć, co się pod tym kryje. Aby obalić mity Agile i zrozumieć istotę wartości.

2

Wejście w doświadczenie Agile

które pozwala na praktyczne przejście procesu oraz zobaczenie efektów takiej pracy na własnym przykładzie. To dotknięcie Agile, które daje wartość szybciej niż myślisz.

3

Moje pierwsze kroki

czyli wejście w wyzwania, z którymi się mierzysz i zaplanowanie kroków, które możesz podjąć właśnie w podejściu Agile. Inspiracją będzie dla Ciebie zaprezentowane case study. W końcu po doświadczeniu potrzebujesz wiedzieć, jak to może wyglądać w praktyce w organizacji.

4

Sesja follow up

Bo po czasie widzisz, jak ma się Twoje doświadczenie do Twojej pracy w organizacji. Bo jesteśmy po to, żeby Ci pomóc i wskazać drogę.

Dzięki Agile HR Foundation (19-20 sierpnia 2021)

 • Zrozumiesz, czym Agile jest, a czym nie jest. Obalisz mity i dostaniesz wyjaśnienie, jak Agile ma się do podejścia tradycyjnego.
 • Odkryjesz istotę wartości Agile oraz sprawdzisz w praktyce, czy są Ci bliskie.
 • Learning by doing. Zrealizujesz projekt w konkretnych ramach działania dla Agile, czyli Scrumie oraz zobaczysz efekty takiej pracy na własnej skórze.
 • Otrzymasz odpowiednie pigułki wiedzy na początku Twojej drogi z Agile, które od razu z zespołem przełożycie na praktykę.
 • Doświadczysz na własnej skórze, jak szybko można dostarczyć wartość biznesową w Agile.
 • Poznasz narzędzia, które łączą się z Agile i pozwalają na działanie w takim podejściu.
 • Zapoznasz się z case study wdrożenia Agile w HR. Usłyszanym z ust osoby, która była jego częścią.
 • Sprawdzisz, czy w ogóle chcesz w to iść.
 • Nie będziesz już chciał działać inaczej.

Kto prowadzi Agile HR Foundation (19-20 sierpnia 2021)?

 • Michalina Błażejewska - HR Project Manager, odpowiadający za koordynację projektów i działań związanych z HR w duchu Agile z zastosowaniem narzędzi z Design Thinking. Wierzy, że uważne słuchanie innych daje przestrzeń na rodzenie się najlepszych, działających rozwiązań. Wszystko dzięki otwartości na współtworzenie. Przekonała się o tym i dlatego wie, że zwinność w HR zaczynająca się od małych kroków potrafi zmieniać całe organizacje.

 • Jakub Dobosz - Agile Enthusiast, ceni synergię zespołu, przejrzystość działania i efektywną komunikację. Skupia się na wartości biznesowej i szukaniu dróg dostarczenia jej w optymalny sposób. Wierzy, że stale zwiększając rozumienie potrzeb i motywacji własnych oraz osób z otoczenia jesteśmy w stanie tworzyć coraz lepsze rozwiązania. Uważa, że każdy ma możliwość wpływania na środowisko, w którym się znajduje. Wierzy, że świadome korzystanie z tej umiejętności, podnosi satysfakcję z tego, co się robi.

Opinie

„To kawał dobrego warsztatu. Świetnie wykorzystane narzędzia online i kapitalne doświadczenie. Sama wartość warsztatu przekroczyła moje oczekiwania i spowodowała, że mogłem dotknąć Agile! Dla mnie jesteście marką premium, jeśli chodzi o Agile.”

Program kursu

1

Spotkanie 1 na 1 (15 minut) - Szkolenie zaczniesz od spotkania 1 na 1, które przeprowadzi z Tobą jeden z Agile Coachów ROSIEK Solutions. Te 25 minut to przestrzeń na poznanie się, wysłuchanie Twoich potrzeb oraz rozwianie wątpliwości, jeśli takie się u Ciebie pojawią. Jesteśmy otwarci i bardzo ciekawi, z czym do nas przychodzisz, kim jesteś i co myślisz o Agile. Spotkanie to moment, który pozwala nam na dopasowanie dalszego procesu do Ciebie i Twoich oczekiwań. Pochylimy się z Tobą nad tym, co dla Ciebie ważne.

2

Wprowadzenie - podstawy Agile (3h) - wejdziesz w świat Agile przy użyciu narzędzia Miro. W części I dostaniesz pełną i wyczerpującą odpowiedź na pytanie - czym jest Agile. Dalej poznasz pojęcie Agile mindsetu, które jest kluczowe, by Agile zrozumieć. Na koniec tej części usłyszysz o Agile Manifesto - stanie się dla Ciebie jasne, jak ma się Agile do podejścia tradycyjnego. W części II poznasz Agile Framework. Następnie przejdziesz przez wartości Scruma i zrozumiesz, dlaczego są tak istotne. Na koniec poznasz Scrum Framework - wszelkie wydarzenia, pojęcia oraz sens ich praktykowania. W części III poznasz role w Scrumie. Zaczniemy od Zespołu Scrumowego, przejdziemy do Product Ownera, a skończymy na Scrum Masterze. Dowiesz się, czym są te role, jakich umiejętności wymagają oraz dlaczego bez nich Scrum to wydmuszka.

3

Symulacja pracy w podejściu Agile (1 dzień) - doświadczenie podejścia Agile w pracy w konkretnym projekcie. Zaczniemy od podzielenia grupy na 2 zespoły. Następnie w każdym zespole podzielimy role Scrumowe - będzie Product Owner, Scrum Master oraz Zespół Scrumowy. Po tym etapie przejdziemy do kwintesencji symulacji. Spotkamy się z klientem, który powie nam, czego od nas oczekuje. Dowiemy się, co już mamy, ile mamy czasu i jaka wartość ma się pojawić na końcu. W ramach dwóch osobnych zespołów pochylimy się nad Backlogiem Produktu, ustalimy z Product Ownerem priorytety i ruszymy z działaniami w sprintach. Przejdziemy przez 3 pełne sprinty, w których doświadczymy planowania, daily, sprint review oraz retro. Będziemy używać narzędzi wspierających pracę Agile, czyli m.in. tablicy kanban, story mappingu. Podczas sprintu doświadczymy - iteracyjnego działania, zmian priorytetów, wpadania nowych założeń od klienta oraz presji czasu. Skończymy z konkretną wartością, którą przedstawimy klientowi. Po symulacji zastanowimy się, jak mamy się z tym, co się zadziało.

4

Moje Agile (1 dzień) - zaczniemy od zastanowienia dlaczego sięgamy po Agile - jaka jest nasza osobista motywacja. Przypomnisz sobie wczorajsze doświadczenie symulacji i nazwiesz to, co jest dla Ciebie w Agile ważne. W kolejnej części usłyszysz case study firmy, która wdrożyła Agile. Zadasz wszystkie pytanie, które będą nurtować Cię po symulacji. Odpowie Ci na nie osoba, która przeszła przez obawy dotyczące podejścia, zdecydowała się na pierwszy krok, przeszła wdrożenie Agile w HR, a teraz prowadzi projekty HR w duchu Agile. W kolejnym etapie zastanowisz się nad swoim największym wyzwaniem w pracy. Zaplanujesz swoje pierwsze kroki w Agile. Wybierzesz jeden przy pomocy narzędzia, jakim jest tablica Moscow i wyjdziesz z konkretnym zadaniem.

5

Sesja follow-up (1,5h) - spotkacie się z doświadczonym Agile Coachem, który wdraża Agile od 15 lat. Opowiecie o swoim doświadczeniu szkolenia. Podzielicie się swoimi zaplanowanymi krokami, ich realizacją oraz przeszkodami, jakie napotkaliście. Razem pochylicie się nad Waszymi case'ami i nad tym, co można teraz zrobić.

Faq

Na nasze szkolenia przychodzą osoby pracujące w HR po różnych szkoleniach online i offline. Po naszym szkoleniu mówią "W końcu. Tego potrzebowaliśmy. Teraz wiemy, o co chodzi w Agile w HR. Wiemy, jak zacząć". Dlaczego tak jest? Bo robimy to już baardzo długo. Bo pierwsze wdrożenie przeprowadzaliśmy w 2014 roku. Bo u nas szkolenia prowadzą osoby z backgroundem HRowym, a nie osoby z IT.

Agile HR Foundation jest dla HRD, HRM, HRBP i innych osób działających w HR. W grupie pojawią się HR – owcy z różnych firmy, którzy też chcą doświadczyć, czym jest Agile.

Oczywiście, Agile HR Foundation jest dla każdej osoby z HR. Jednakże miej świadomość, że Twoje kroki w stronę Agile w organizacji często są powiązane z osobami decyzyjnymi. Po doświadczeniu będziesz mógł opowiedzieć im, co przeżyłeś i zaprosić do doświadczenia Agile na własnej skórze. Będziesz wiedział, jak przekonać biznes.

Z doświadczenia wiemy, że są różne drogi. Czasem cały zespół jest otwarty na doświadczenie, a czasem lider zespołu chce na początku sprawdzić coś sam. Jesteśmy elastyczni, więc proponujemy oba rozwiązania. Jeżeli nie wiesz, co dla Ciebie będzie najlepsze to śmiało umów się na 25 minutową rozmowę z nami – przeanalizujemy Twoją sytuację i wspólnie zastanowimy się, co będzie najefektywniejsze.

Agile HR Foundation - szkolenie otwarte powstało z potrzeby rynku. Zobaczyliśmy, że zanim zainwestuje się w coś środki, potrzeba doświadczyć na własnej skórze i sprawdzić, czy warto. Agile HR Foundation daje na to przestrzeń.

Agile HR Foundation - szkolenie wewnętrzne przeprowadzamy dla całych zespołów. Agile HR Foundation - szkolenie otwarte jest szkoleniem, na które można wejść jako jednostka, a nie zespół.

Użytkownicy którzy kupili ten kurs, kupili również

Poziom: Szkolenie podstawowe

Agile HR Foundation (19-20 sierpnia 2021)

2400 zł brutto
Poziom: Szkolenie podstawowe

Agile HR Foundation (19-20 sierpnia 2021)

2900
2400 zł
2900
Zamiast opowiadać Ci w teorii o Agile i obklejać ściany kolorowymi flipchartami, damy Ci takie doświadczenie symulacyjnej gry, które pozostanie z Tobą już na zawsze. Wyjdziesz i będziesz wiedział, jak pracuje się Agile w HR i od czego konkretnie zacząć. Mamy doświadczenie we wdrażaniu Agile w dużych organizacjach. Wiemy, że podejściu Agile daje się szansę raz. Ten raz z nami wystarczy. Jeśli masz jakieś pytania o szkolenie czy płatności to śmiało pisz: kontakt@rosieksolutions.pl

2,5 dni

Platforma szkoleniowa

Gwarancja jakości