Szkolenie Agile Online - Szkolenie HR Agile - ROSIEK Solutions

Zrozum Agile w HR dzięki doświadczeniu.

Zamiast opowiadać Ci w teorii o Agile i obklejać ściany kolorowymi flipchartami, damy Ci takie doświadczenie symulacyjnej gry, które pozostanie z Tobą już na zawsze. Wyjdziesz i będziesz wiedział, jak pracuje się zwinnie w HR i od czego konkretnie zacząć. Mamy sukcesy we wdrażaniu Agile w małych i dużych organizacjach. Wiemy, że podejściu Agile daje się szansę raz. Ten raz z nami wystarczy.

To nie jest zwykłe szkolenie. To doświadczenie Agile w praktyce – w realizacji konkretnego projektu, podczas którego wraz z zespołem nauczysz się, czym Agile jest, a czym nie jest. Co więcej, doświadczysz podejścia Agile, które dostarcza wartość biznesową szybciej niż myślisz. Aby to wszystko się zadziało, pokażemy Ci, czym jest Agile mindset, wyposażymy w odpowiednie narzędzia i damy solidną porcję wiedzy o Agile. Z naszego szkolenia wyjdziesz z planem na kolejne kroki w kierunku bycia zwinnym. Wyjdziesz z odpowiedzą na pytania, które wstrzymują Cię w daniu szansy Agile w swojej pracy i organizacji.

Przed szkoleniem zbadamy Twoje indywidualne potrzeby.
Otrzymasz dostęp do platformy szkoleniowej, na której znajdziesz wiele ciekawych materiałów związanych z Agile HR – słownik pojęć, nagrania webinarów, 12 zasad Agile.
Szkolenie poprowadzi dla Ciebie Agile Coach z bogatym doświadczeniem we wdrażaniu podejścia Agile w różnych organizacjach.
Będziesz pracował w kameralnej grupie osób.
Przez miesiąc po ukończeniu szkolenia Agile Coach będzie do Twojej dyspozycji w formie konsultacji.

Jeśli masz jakieś pytania o szkolenie czy płatności to śmiało pisz na: kontakt@rosieksolutions.pl

Dla kogo stworzyliśmy Agile HR Foundation (szkolenie otwarte)?

Agile HR Foundation – szkolenie otwarte opracowaliśmy dla HRBP, HRD, HRM oraz innych osób pracujących w HR, których nie interesują zwykłe szkolenia, a praktyczne doświadczenia. Dla:
 • tych, którzy są bliżej People and Culture niż ZZL, czyli zarządzania zasobami ludzkimi
 • tych, którzy wierzą, że w HR tkwi siła lidera zmian i kokreatora
 • tych, którzy widzą, że stare metody zarządzania HR nie nadążają za rzeczywistością
 • zarówno tych, którzy pełnią samodzielną rolę w HR, jak i dla tych, którzy pracują w zespołach
 • pracowników firm, którym wartości Agile są bliskie i wiedzą, że chcą zmierzać w tym kierunku
 • tych, którzy chcą być blisko biznesu i klienta, dając efektywniej realną wartość

Learning by doing, czyli doświadczenie Agile na własnej skórze dzięki grze symulacyjnej

Zaczniemy od podzielenia grupy na 2 zespoły. Następnie w każdym zespole podzielimy role Scrumowe – będzie Product Owner, Scrum Master oraz Zespół Scrumowy. Po tym etapie przejdziemy do kwintesencji symulacji. Spotkamy się z klientem, który powie nam, czego od nas oczekuje. Dowiemy się, co już mamy, ile mamy czasu i jaka wartość ma się pojawić na końcu. W ramach dwóch osobnych zespołów pochylimy się nad Backlogiem Produktu, ustalimy z Product Ownerem priorytety i ruszymy z działaniami w Sprintach. Przejdziemy przez 3 pełne Sprinty, w których doświadczymy Planowania, Daily, Sprint Review oraz Retro. Będziemy używać narzędzi wspierających pracę Agile, czyli m.in. tablicy kanban, story mappingu. Podczas Sprintu doświadczymy – iteracyjnego działania zmian priorytetów, wpadania nowych założeń od klienta oraz presji czasu. Skończymy z konkretną wartością, którą przedstawimy klientowi. Po symulacji zastanowimy się, jak mamy się z tym, co się zadziało.

Agile HR Foundation (szkolenie otwarte) składa się z intensywnych modułów:

1

Wprowadzenie - podstawy Agile

Wprowadzenie do MIRO. Agile - co to takiego? Agile Mindset. Agile vs. Waterfall. Agile Manifesto/Agile HR Manifesto. Agile a podejście tradycyjne. Scrum framework. Wartości i filary Scrum. Role w Scrumie.

2

Symulacja pracy w podejściu Agile

Backlog Produktu i tablica Kanban. Role w Agile. Współpraca z klientem i interesariuszami. Priorytetyzacja w Agile. Sprinty i ich backlog. Testowanie i MVP. Wydarzenia Scruma (Daily, Retro, Planning, Backlog Refinement). Story mapping.

3

Agile w HR

Agile a wewnętrzna motywacja. Narzędzia Design Thinking w Agile HR. Case study projektu Agile w HR. Od czego zacząć podejście Agile? Dlaczego działa i przyczyny porażki? Zaplanowane pierwsze kroki. Value/Effort. MoSCow.

4

Moje Agile

Moje kroki w Agile. Podjęte działania. Przeszkody we wprowadzaniu podejścia Agile.

Dzięki Agile HR Foundation (szkolenie otwarte)

 • Zrozumiesz, czym Agile jest, a czym nie jest. Obalisz mity i dostaniesz wyjaśnienie, jak Agile ma się do podejścia tradycyjnego.
 • Odkryjesz istotę wartości Agile oraz sprawdzisz w praktyce, czy są Ci bliskie.
 • Learning by doing. Zrealizujesz projekt w konkretnych ramach działania dla Agile, czyli Scrumie oraz zobaczysz efekty takiej pracy na własnej skórze.
 • Otrzymasz odpowiednie pigułki wiedzy na początku Twojej drogi z Agile, które od razu z zespołem przełożycie na praktykę.
 • Doświadczysz na własnej skórze, jak szybko można dostarczyć wartość biznesową w Agile.
 • Poznasz narzędzia, które łączą się z Agile i pozwalają na działanie w takim podejściu.
 • Zapoznasz się z case study wdrożenia Agile w HR. Usłyszanym z ust osoby, która była jego częścią.
 • Nie będziesz już chciał działać inaczej.

Kto prowadzi Agile HR Foundation (szkolenie otwarte)?

 • Joanna Rosiek - psycholog biznesu, CEO i founder zwinnej firmy konsultingowej ROSIEK Solutions. Jedyny w Polsce licencjonowany Trener Agile HR Community. Uczy firmy rozwijania kultury organizacyjnej, która stawia w centrum człowieka i klienta, co przynosi zaskakujące wyniki. Pracuje z przywódcami i zespołami koncentrując się na Agile mindsecie i wykorzystaniu podejścia Design Thinking. Zarządza zespołami oraz wieloma projektami wdrożeniowymi zarówno w podejściu tradycyjnym, Lean oraz Agile. Zaufali jej m.in.: McDonalds, T-Mobile, UPC, Liberty Global, Novo Nordisk, Reckitt Benckiser, Inea, Lingaro, SAS, Atos, DataArt Poland, Britenet, Sollers Consulting.

Opinie

"To kawał dobrego warsztatu. Świetnie wykorzystane narzędzia online i kapitalne doświadczenie. Sama wartość warsztatu przekroczyła moje oczekiwania i spowodowała, że mogłem dotknąć Agile! Dla mnie jesteście firmą premium, jeśli chodzi o Agile”

"Świetnie przygotowane merytorycznie szkolenie, które prowadzą prawdziwi entuzjaści. Była to jednocześnie symulacja i stymulacja:) Symulacja prowadzenia projektu zgodnie z metodyką Agile, ale także stymulacja do tego, żeby wdrażać Agile w różne obszary HR i rozwijać się."

"Fantastyczne warsztaty, które dają mnóstwo spostrzeżeń... Spostrzeżeń, które można przełożyć na konkretne działania."

"Czuję się zainspirowana i wzmocniona zwinnym sposobem myślenia i narzędziami, które oferuje!""

"To dwa wspaniałe dni Agile HR EXPERIENCE zamiast teorii."

"Nawet 1000 prezentacji nie dałoby mi tego, co dostałem dzięki doświadczeniu Waszej symulacji."

"Warsztat - petarda, w którym brałem udział, uświadomił mi, co w rzeczywistości oznacza „szybciej, lepiej, z satysfakcją"

"Zdecydowanie wyczerpujące, otwierające oczy, mobilizujące do refleksji, budzące kreatywność warsztaty prowadzące przez praktyków z ogromnym doświadczeniem. Brawo!"

Program szkolenia

1

Spotkanie 1 na 1 (15 minut - opcjonalne przed szkoleniem) - szkolenie zaczniesz od spotkania 1 na 1, które przeprowadzi z Tobą jeden z Agile Coachów ROSIEK Solutions. Te 15 minut to przestrzeń na poznanie się, wysłuchanie Twoich potrzeb oraz rozwianie wątpliwości, jeśli takie się u Ciebie pojawią. Jesteśmy otwarci i bardzo ciekawi, z czym do nas przychodzisz, kim jesteś i co myślisz o Agile. Spotkanie to moment, który pozwala nam na dopasowanie dalszego procesu do Ciebie i Twoich oczekiwań. Pochylimy się z Tobą nad tym, co dla Ciebie ważne.

2

Wprowadzenie - podstawy Agile (2h) - wejdziemy w świat Agile przy użyciu narzędzia Miro. W części I dostaniemy pełną i wyczerpującą odpowiedź na pytanie - czym jest Agile. Dalej poznamy pojęcie Agile mindsetu, które jest kluczowe, by Agile zrozumieć. Na koniec tej części usłyszymy o Agile Manifesto oraz Agile HR Manifesto - stanie się dla nas jasne, jak ma się Agile do podejścia tradycyjnego. W II części następnie przejdziemy przez wartości i filary Scruma, zrozumiemy, dlaczego są tak istotne. Na koniec poznamy Scrum Framework - wszelkie wydarzenia, pojęcia oraz sens ich praktykowania. W części III poznamy role w Scrumie. Zaczniemy od Zespołu Scrumowego, przejdziemy do Product Ownera, a skończymy na Scrum Masterze. Dowiemy się, czym są te role, jakich umiejętności wymagają oraz dlaczego bez nich Scrum to wydmuszka.

3

Symulacja pracy w podejściu Agile (7h) - doświadczenie podejścia Agile w pracy w konkretnym projekcie. Zaczniemy od podzielenia grupy na 2 zespoły. Następnie w każdym zespole podzielimy role Scrumowe - będzie Product Owner, Scrum Master oraz Zespół Scrumowy. Po tym etapie przejdziemy do kwintesencji symulacji. Spotkamy się z klientem, który powie nam, czego od nas oczekuje. Dowiemy się, co już mamy, ile mamy czasu i jaka wartość ma się pojawić na końcu. W ramach dwóch osobnych zespołów pochylimy się nad Backlogiem Produktu, ustalimy z Product Ownerem priorytety i ruszymy z działaniami w sprintach. Przejdziemy przez 3 pełne sprinty, w których doświadczymy planowania, daily, sprint review oraz retro. Będziemy używać narzędzi wspierających pracę Agile, czyli m.in. tablicy kanban, story mappingu. Podczas sprintu doświadczymy - iteracyjnego działania, zmian priorytetów, wpadania nowych założeń od klienta oraz presji czasu. Skończymy z konkretną wartością, którą przedstawimy klientowi. Po symulacji zastanowimy się, jak mamy się z tym, co się zadziało.

4

Agile w HR (7h) - zaczniemy od zastanowienia dlaczego sięgamy po Agile - jaka jest nasza osobista motywacja. Przypomnisz sobie wczorajsze doświadczenie symulacji i nazwiesz to, co jest dla Ciebie w Agile ważne. W kolejnej części usłyszysz case study firmy, która wdrożyła Agile. Zadasz wszystkie pytanie, które będą nurtować Cię po symulacji. Odpowie Ci na nie osoba, która przeszła przez obawy dotyczące podejścia, zdecydowała się na pierwszy krok, przeszła wdrożenie Agile w HR, a teraz prowadzi projekty HR w duchu Agile. Poznasz narzędzia Design Thinking w Agile HR. W kolejnym etapie zastanowisz się nad swoim największym wyzwaniem w pracy. Zaplanujesz swoje pierwsze kroki w Agile. Wybierzesz jeden przy pomocy narzędzia, jakim jest tablica Moscow i wyjdziesz z konkretnym zadaniem.

5

Moje Agile - sesja follow-up (1,5h) - spotkacie się z doświadczonym trenerem. Opowiecie o swoim doświadczeniu szkolenia. Podzielicie się swoimi zaplanowanymi krokami, ich realizacją oraz przeszkodami, jakie napotkaliście. Razem pochylicie się nad Waszymi case'ami i nad tym, co można teraz zrobić.

Faq

Pierwsza, trzecia i czwarta sesja szkolenia prowadzona osobiście przez Joannę Rosiek.  Natomiast podczas trzeciej sesji Joanna współpracuje z dodatkowym trenerem z zespołu ROSIEK Solutions.

Szkolenie odbywa się w formie online na żywo z trenerem, kiedy wszyscy członkowie jednocześnie znajdują się na tej samej tablicy MIRO i są w kontakcie face to face online. Nie jest to szkolenie puszczane z nagrania, jak to ma miejsce na różnych platformach.

Tak, cała symulacja opiera się na współpracy w zespole. Co ważne, stawiamy na realne doświadczenie Agile na własnej skórze w oparciu o współpracę zespołową, ponieważ w taki sposób pracuje się później w firmach. Jedynym odstępstwem od formy grupowej szkolenia jest pierwsze spotkanie przed szkoleniem z Agile Coachem (1 na 1), aby poznać potrzeby uczestnika i móc dopasować warsztat.

Aby wykorzystać czas jak najefektywniej, preferujemy grupy do 15 osób. Ten zakres dostosowaliśmy do pracy online.

Agile HR Foundation jest dla HRD, HRM, HRBP i innych osób działających w HR. W grupie pojawią się HR – owcy z różnych firm, którzy też chcą doświadczyć, czym jest Agile.

Na nasze szkolenia przychodzą osoby pracujące w HR po różnych szkoleniach online i offline. Po naszym szkoleniu mówią "W końcu. Tego potrzebowaliśmy. Teraz wiemy, o co chodzi w Agile w HR. Wiemy, jak zacząć". Dlaczego tak jest? Bo robimy to już baardzo długo. Bo pierwsze wdrożenie przeprowadzaliśmy w 2014 roku. Bo u nas szkolenia prowadzą osoby, które działają w roli HRowca, a nie tylko osoby z IT.

Oczywiście, Agile HR Foundation jest dla każdej osoby z HR. Jednakże miej świadomość, że Twoje kroki w stronę Agile w organizacji często są powiązane z osobami decyzyjnymi. Po doświadczeniu będziesz mógł opowiedzieć im, co przeżyłeś i zaprosić do doświadczenia Agile na własnej skórze. Będziesz wiedział, jak przekonać biznes.

Z doświadczenia wiemy, że są różne drogi. Czasem cały zespół jest otwarty na doświadczenie, a czasem lider zespołu chce na początku sprawdzić coś sam. Jesteśmy elastyczni, więc proponujemy oba rozwiązania. Jeżeli nie wiesz, co dla Ciebie będzie najlepsze to śmiało umów się na 25 minutową rozmowę z nami – przeanalizujemy Twoją sytuację i wspólnie zastanowimy się, co będzie najefektywniejsze.

Agile HR Foundation - szkolenie otwarte powstało z potrzeby rynku. Zobaczyliśmy, że zanim zainwestuje się w coś środki, potrzeba doświadczyć na własnej skórze i sprawdzić, czy warto. Agile HR Foundation daje na to przestrzeń.

Agile HR Foundation - szkolenie wewnętrzne przeprowadzamy dla całych zespołów. Agile HR Foundation - szkolenie otwarte jest szkoleniem, na które można wejść jako jednostka, a nie zespół.

Agile związany jest z wartościami: człowiek w centrum, relacje ponad procesy, przetestowane rozwiązania, elastyczność ponad sztywne trzymanie się planu oraz feedback. Trudno sobie wyobrazić obszary biznesowe i działy, które tego nie potrzebują.

Cena EARLY BIRD obowiązuje do końca 2021 roku.

Użytkownicy którzy kupili ten kurs, kupili również

Poziom: Szkolenie podstawowe – online

Agile HR Foundation (szkolenie otwarte)

1600 zł (netto)
EARLY BIRD brutto
Poziom: Szkolenie podstawowe – online

Agile HR Foundation (szkolenie otwarte)

1900 zł (netto)
1600 zł (netto)
EARLY BIRD
1900 zł (netto)
Termin szkolenia podamy wkrótce.

Postawy Agile (2h), czyli porządna dawka wiedzy o Agile i Agile HR
Symulacja pracy w podejściu Agile (7h), czyli doświadczenie gry symulacyjnej
Agile HR (7h), czyli case study i narzędzia
Moje Agile (1,5h), czyli sesja follow up

4 sesje online

Platforma szkoleniowa

Gwarancja jakości