Wprowadzenie do MIRO. Agile - co to takiego? Agile Mindset. Agile vs. Waterfall. Agile Manifesto/Agile HR Manifesto. Agile a podejście tradycyjne. Scrum framework. Wartości i filary Scrum. Role w Scrumie.
Backlog Produktu i tablica Kanban. Role w Agile. Współpraca z klientem i interesariuszami. Priorytetyzacja w Agile. Sprinty i ich backlog. Testowanie i MVP. Wydarzenia Scruma (Daily, Retro, Planning, Backlog Refinement). Story mapping.
Agile a wewnętrzna motywacja. Narzędzia Design Thinking w Agile HR. Case study projektu Agile w HR. Od czego zacząć podejście Agile? Dlaczego działa i przyczyny porażki? Zaplanowane pierwsze kroki. Value/Effort. MoSCow.
Moje kroki w Agile. Podjęte działania. Przeszkody we wprowadzaniu podejścia Agile.
"Najbardziej praktyczne szkolenie, w jakim uczestniczyłem. Duża dawka wiedzy, nie było czasu na nudę, trenerzy – kompetentni, otwarci na pomoc, chętnie udzielali odpowiedzi na pytania, każdemu uczestnikowi poświęcali tyle czasu, ile potrzebował. Doświadczenie Agile podczas gry symulacyjnej – bezcenne."
"To kawał bardzo dobrego warsztatu. Doskonale wykorzystane narzędzia online i świetne doświadczenie. Sama wartość warsztatu przekroczyła moje oczekiwania i pozwoliła wyzwolić mindset Agile w praktyce. Jeżeli chodzi o Agile to dla mnie jesteście na poziomie Geek :)”
"Świetnie przygotowane merytorycznie szkolenie, które prowadzą prawdziwi entuzjaści. Była to jednocześnie symulacja i stymulacja:) Symulacja prowadzenia projektu zgodnie z metodyką agile, ale także stymulacja do tego, żeby wdrażać agile w różne obszary HR i rozwijać się."
"Fantastyczne warsztaty, które dają mnóstwo spostrzeżeń... Spostrzeżeń, które można przełożyć na konkretne działania."
"Czuję się zainspirowana i wzmocniona zwinnym sposobem myślenia i narzędziami, które oferuje!""
"To dwa wspaniałe dni Agile HR EXPERIENCE zamiast teorii."
"Nawet 1000 prezentacji nie dałoby mi tego, co dostałem dzięki doświadczeniu Waszej symulacji."
"Warsztat - petarda, w którym brałem udział, uświadomił mi, co w rzeczywistości oznacza „szybciej, lepiej, z satysfakcją"
"Zdecydowanie wyczerpujące, otwierające oczy, mobilizujące do refleksji, budzące kreatywność warsztaty prowadzące przez praktyków z ogromnym doświadczeniem. Brawo!"
Spotkanie 1 na 1 (15 minut - opcjonalne przed szkoleniem) - szkolenie zaczniesz od spotkania 1 na 1, które przeprowadzi z Tobą jeden z Agile Coachów ROSIEK Solutions. Te 15 minut to przestrzeń na poznanie się, wysłuchanie Twoich potrzeb oraz rozwianie wątpliwości, jeśli takie się u Ciebie pojawią. Jesteśmy otwarci i bardzo ciekawi, z czym do nas przychodzisz, kim jesteś i co myślisz o Agile. Spotkanie to moment, który pozwala nam na dopasowanie dalszego procesu do Ciebie i Twoich oczekiwań. Pochylimy się z Tobą nad tym, co dla Ciebie ważne.
Wprowadzenie - podstawy Agile (2h - 27.04) - wejdziemy w świat Agile przy użyciu narzędzia Miro. W części I dostaniemy pełną i wyczerpującą odpowiedź na pytanie - czym jest Agile. Dalej poznamy pojęcie Agile mindsetu, które jest kluczowe, by Agile zrozumieć. Na koniec tej części usłyszymy o Agile Manifesto oraz Agile HR Manifesto - stanie się dla nas jasne, jak ma się Agile do podejścia tradycyjnego. W II części następnie przejdziemy przez wartości i filary Scruma, zrozumiemy, dlaczego są tak istotne. Na koniec poznamy Scrum Framework - wszelkie wydarzenia, pojęcia oraz sens ich praktykowania. W części III poznamy role w Scrumie. Zaczniemy od Zespołu Scrumowego, przejdziemy do Product Ownera, a skończymy na Scrum Masterze. Dowiemy się, czym są te role, jakich umiejętności wymagają oraz dlaczego bez nich Scrum to wydmuszka.
Symulacja pracy w podejściu Agile (7h - 28.04) - doświadczenie podejścia Agile w pracy w konkretnym projekcie. Zaczniemy od podzielenia grupy na 2 zespoły. Następnie w każdym zespole podzielimy role Scrumowe - będzie Product Owner, Scrum Master oraz Zespół Scrumowy. Po tym etapie przejdziemy do kwintesencji symulacji. Spotkamy się z klientem, który powie nam, czego od nas oczekuje. Dowiemy się, co już mamy, ile mamy czasu i jaka wartość ma się pojawić na końcu. W ramach dwóch osobnych zespołów pochylimy się nad Backlogiem Produktu, ustalimy z Product Ownerem priorytety i ruszymy z działaniami w sprintach. Przejdziemy przez 3 pełne sprinty, w których doświadczymy planowania, daily, sprint review oraz retro. Będziemy używać narzędzi wspierających pracę Agile, czyli m.in. tablicy kanban, story mappingu. Podczas sprintu doświadczymy - iteracyjnego działania, zmian priorytetów, wpadania nowych założeń od klienta oraz presji czasu. Skończymy z konkretną wartością, którą przedstawimy klientowi. Po symulacji zastanowimy się, jak mamy się z tym, co się zadziało.
Agile w HR (7h - 29.04) - zaczniemy od zastanowienia dlaczego sięgamy po Agile - jaka jest nasza osobista motywacja. Przypomnisz sobie wczorajsze doświadczenie symulacji i nazwiesz to, co jest dla Ciebie w Agile ważne. W kolejnej części usłyszysz case study firmy, która wdrożyła Agile. Zadasz wszystkie pytanie, które będą nurtować Cię po symulacji. Odpowie Ci na nie osoba, która przeszła przez obawy dotyczące podejścia, zdecydowała się na pierwszy krok, przeszła wdrożenie Agile w HR, a teraz prowadzi projekty HR w duchu Agile. Poznasz narzędzia Design Thinking w Agile HR. W kolejnym etapie zastanowisz się nad swoim największym wyzwaniem w pracy. Zaplanujesz swoje pierwsze kroki w Agile. Wybierzesz jeden przy pomocy narzędzia, jakim jest tablica Moscow i wyjdziesz z konkretnym zadaniem.
Moje Agile (1,5h - maj) - spotkacie się z doświadczonym trenerem. Opowiecie o swoim doświadczeniu szkolenia. Podzielicie się swoimi zaplanowanymi krokami, ich realizacją oraz przeszkodami, jakie napotkaliście. Razem pochylicie się nad Waszymi case'ami i nad tym, co można teraz zrobić.
Szkolenie odbywa się w formie online na żywo z trenerem, kiedy wszyscy członkowie jednocześnie znajdują się na tej samej tablicy MIRO i są w kontakcie face to face online. Nie jest to szkolenie puszczane z nagrania, jak to ma miejsce na różnych platformach.
Tak, cała symulacja opiera się na współpracy w zespole. Co ważne, stawiamy na realne doświadczenie Agile na własnej skórze w oparciu o współpracę zespołową, ponieważ w taki sposób pracuje się później w firmach. Jedynym odstępstwem od formy grupowej szkolenia jest pierwsze spotkanie przed szkoleniem z Agile Coachem (1 na 1), aby poznać potrzeby uczestnika i móc dopasować warsztat.
Aby wykorzystać czas jak najefektywniej, preferujemy grupy do 15 osób. Ten zakres dostosowaliśmy do pracy online.
Agile HR Foundation jest dla HRD, HRM, HRBP i innych osób działających w HR. W grupie pojawią się HR-owcy z różnych firmy, którzy chcą doświadczyć Agile. Wielką wartość grupy otwartej jest fakt, że możliwe jest challengowanie pomysłów w grupie. Każdy uczestnik przychodzi z innej firmy, z innym doświadczeniem i w ten sposób otrzymujemy unikalnie różnorodną grupę. Wartość, którą wnosi każda z osób pozwala na poszerzanie warsztatu o pytania uczestników, przemyślenia, bolączki, różne punkty widzenia. Każdy warsztat jest inny, bo w każdym jest inna grupa.
Na nasze szkolenia przychodzą osoby pracujące w HR po różnych szkoleniach online i offline. Po naszym szkoleniu mówią "W końcu. Tego potrzebowaliśmy. Teraz wiemy, o co chodzi w Agile w HR. Wiemy, jak zacząć". Dlaczego tak jest? Bo robimy to już baaardzo długo. Bo pierwsze wdrożenie przeprowadzaliśmy w 2014 roku. Bo u nas szkolenia prowadzą osoby z backgroundem HRowym, a nie osoby z IT.
Oczywiście, Agile HR Foundation jest dla każdej osoby z HR. Jednakże miej świadomość, że Twoje kroki w stronę Agile w organizacji często są powiązane z osobami decyzyjnymi. Po doświadczeniu będziesz mógł opowiedzieć im, co przeżyłeś i zaprosić do doświadczenia Agile na własnej skórze. Będziesz wiedział, jak przekonać biznes.
Z doświadczenia wiemy, że są różne drogi. Czasem cały zespół jest otwarty na doświadczenie, a czasem lider zespołu chce na początku sprawdzić coś sam. Jesteśmy elastyczni, więc proponujemy oba rozwiązania. Jeżeli nie wiesz, co dla Ciebie będzie najlepsze to śmiało umów się na 25 minutową rozmowę z nami – przeanalizujemy Twoją sytuację i wspólnie zastanowimy się, co będzie najefektywniejsze.
Agile HR Foundation - szkolenie otwarte powstało z potrzeby rynku. Zobaczyliśmy, że zanim zainwestuje się w coś środki, potrzeba doświadczyć na własnej skórze i sprawdzić, czy warto. Agile HR Foundation daje na to przestrzeń.
Agile HR Foundation - szkolenie otwarte jest szkoleniem, na które można wejść jako pojedyncza osoba. Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu Agile HR Foundation z całym zespołem to skorzystaj ze szkolenia wewnętrznego.
Agile związany jest z wartościami: człowiek w centrum, relacje ponad procesy, przetestowane rozwiązania, elastyczność ponad sztywne trzymanie się planu oraz feedback. Trudno sobie wyobrazić obszary biznesowe i działy, które tego nie potrzebują.
ROSIEK Solutions Sp. z o.o.
ul. Józefa Franczaka „Lalka” 43/2.12,
20-325 Lublin
NIP: 9462700883
KRS: 0000863854
menu